• شنبه الی پنجشنبه 08:00 - 18:00

خرید برنج ایرانی

  • تعداد محصولات فروشگاه :

برنج ندا 5 کیلویی

موجود در انبار

300,000 تومان

برنج فجر 5 کیلویی

موجود در انبار

375,000 تومان

برنج شیرودی 5 کیلویی

موجود در انبار

325,000 تومان

برنج طارم هاشمی 5 کیلویی

موجود در انبار

480,000 تومان


این روز‌ها بسیاری از مردم در سراسر ایران و حتی جهان به خرید برنج ایرانی علاقه نشان می‌دهند. برنج ایرانی به دلیل داشتن عطر و طعم بی نظیرش به غذای ثابت سفره‌های ایرانی تبدیل شده است. اما پیدا کردن برنج باکیفیت و با قیمت مناسب شاید تنها برای ساکنین شمال و برخی از مناطق جنوب کشور که در اطرافشان کشت برنج انجام می‌شود آسان باشد! در اکثر نقاط کشور خرید برنج ایرانی یک چالش مهم برای خانواده‌ها هست. اینکه انواع برنج ایرانی چیست؟ چطور می‌توان برنج باکیفیت را تشخیص داد؟ قیمت برنج ایرانی چقدر است؟ و بهترین روش خرید برنج ایرانی چیست؟ از سوالاتی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند.
اگر شما نیز به دنبال خرید برنج ایرانی هستید و نیاز به شناخت دقیق‌تر انواع برنج و ویژگی‌های آنها را دارید؛ تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

تاریخچه پیدایش برنج ایرانی

به طور دقیق نمی‌توان تاریخچه ای برای برنج ایرانی در نظر گرفت. برنج به عنوان یکی از پر‌مصرف‌ترین وعده‌های غذایی ایرانی‌ها شناخته می‌شود و این عادت غذایی از دیرباز تا کنون در بین ایرانیان وجود داشته است. بنابراین نمی‌توان تاریخی دقیق و معین برای ورود برنج به ایران ذکر کرد. 
البته بسیاری از تاریخ نگاران اعتقاد دارند که کشت برنج از دوران هخامنشی در ایران انجام شده است. طبق بررسی‌های تاریخی صورت گرفته، در آن زمان کشت برنج بیشتر در مازندران و خراسان انجام می‌شد. همان طور که می‌دانید در حال حاضر استان گیلان یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کاشت برنج به شمار می‌رود. طبق بررسی‌های صورت گرفته کشت برنج در استان گیلان در دوره ساسانی آغاز شد.

 

انواع برنج ایرانی

همان طور که حتما در جریان هستید، خرید برنج ایرانی در انواع مختلفی انجام می‌شود. ارقام و گونه‌های مختلفی از برنج ایرانی در کشور کشت و برداشت شده و مورد توزیع قرار می‌گیرند. هر یک از این انواع برنج، دارای خصوصیات و ویژگی‌های مختلفی هستند. به علاوه ممکن است در منطقه خاصی کشت شوند. در ادامه مهم‌ترین انواع برنج ایرانی را به شما معرفی می‌کنیم.

 

خرید برنج ایرانی

 

برنج ایرانی دم سیاه

خرید برنج دم سیاه یکی از گزینه‌های موجود و پر طرفدار برای تهیه برنج، برنج است. برنج دم سیاه بیشتر در استان گیلان کشت می‌شود. حاصلخیزی زمین‌های کشاورزی گیلان باعث به عمل آمدن خوب این نوع برنج می‌شوند. برنج‌های دم سیاه دارای دانه‌هایی بلند هستند و پس از پخت نیز به خوبی قد می‌کشند. عطر و طعم پخت این برنج نیز فوق العاده است. برنج‌های دم سیاه فریدونکنار، استخوانی و صدری به عنوان معروف‌ترین انواع این برنج شناخته می‌شوند. این برنج برای طبخ در مهمانی‌ها بسیار مناسب است.

 

برنج ایرانی عنبر بو

از دیگر گزینه‌های مناسب برای خرید برنج ایرانی می‌توان به برنج عنبر بو اشاره کرد. برنج عنبر بو دارای عطری فوق العاده است. این برنج بیشتر در نواحی جنوبی کشور مانند استان‌های خوزستان، ایلام و بعضی استان دیگر کشت می‌شود. برنج سیروان از مهم‌ترین نمونه‌های برنج عنبر بو به شمار می‌رود. برنج عنبر بو دارای خواص فوق العاده ای برای سلامتی است. مصرف این برنج به بیماران دارای مشکلات گوارشی و دیابت توصیه می‌شود. این برنج از نظر ظاهری دارای دانه‌های توپر و قد کوتاه است. برنج عنبر بو بسیار خوش پخت است اما قد زیادی نمی‌کشد. به همین دلیل بهتر است برای مصارف خانگی آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

برنج ایرانی طارم هاشمی

یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید برنج ایرانی طارم هاشمی است. این برنج بیشتر در مازندران و فریدونکنار برداشت می‌شود. این برنج خوش پخت دارای دانه‌هایی کشیده و بلند با رنگ سفید مایل به کرم است. برنج طارم هاشمی دارای پخت فوق العاده ای است. این برنج پس از پخت به خوبی قد می‌کشد و دارای عطر و طعم فوق العاده ای است.

 

برنج ایرانی دودی

مبدا تهیه برنج ایرانی دودی به گیلان می‌رسد. رنگ این برنج کرم استخوانی و دانه‌های آن بلند و کشیده است. این برنج پس از پخت عطر دودی فوق العاده ای دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد از خرید این نوع برنج استقبال می‌کنند. عملیات دودی کردن برنج معمولا در کارخانه و با استفاده از دستگاه مخصوص آن انجام می‌شود. این نوع برنج دارای خواص فوق العاده ای است. بسیاری از بیماران دارای فشار خون، قند خون، کمبود ویتامین با استفاده از این برنج می‌توانند بیماری خود را بهبود دهند.

 

برنج ایرانی قهوه ای

یکی از معروف‌ترین گزینه‌ها برای خرید برنج ایرانی، برنج قهوه ای است. این برنج گزینه بسیار خوبی برای لاغری هست. در این نوع برنج پس از کشت و برداشت مقداری حرارت به برنج اعمال می‌کنند. این عملیات باعث می‌شود مواد موجود در شلتوک برنج به خود برنج منتقل شود. این برنج دارای رنگ قهوه ای کمرنگ است. بسیاری از افراد برای کاهش وزن خود از این برنج استفاده می‌کنند.

 

برنج ایرانی علی کاظمی

خرید برنج ایرانی علی کاظمی نیز از استقبال نسبتا خوبی در بازار برخوردار است. این برنج توسط شخصی به نام علی کاظمی برای اولین بار در ایران و منطقه گیلان کشت شد. این برنج جزء دسته برنج بی نام است.

 

برنج ایرانی شیرودی

خرید برنج ایرانی شیرودی جزء نمونه‌های اصلاح شده هست. این برنج جزء ارقام پر محصول است. این محصولات دارای اصلاح ژنتیکی هستند و به همین دلیل محصول را در مقیاس بالا به کشاورز می‌دهند. این برنج ترکیبی از برنج هاشمی و خزر است. این نوع برنج در استان مازندران کشت می‌شود.

 

برنج ایرانی فجر

برنج فجر در سال 1380 توسط سازمان تحقیقات برنج به کشاورزان معرفی شد. این برنج از ارقام پر محصول موجود در بازار است و کشت آن برای کشاورزان فواید زیادی دارد. طی بررسی‌های صورت گرفته برنج فجر جزء پر طرفدار‌ترین و محبوب‌ترین انواع برنج ایرانی پر محصول به شمار می‌رود.

 

برنج ایرانی ندا

یکی دیگر از گزینه‌های خرید برنج ایرانی، برنج نداست. برنج ندا نیز جزء گونه‌های تغییر ژنتیک یافته است. این برنج از 3 نوع برنج طارم، حسن سرا و آمل ترکیب شده است. برنج ندا دارای کیفیت پخت خوب، طعم عالی و عطر مناسب است. طبق بررسی‌های صورت گرفته این برنج به ازای هر هکتار حدود 3 تن محصول می‌دهد.

 

برنج ایرانی کشت دوم

برنج کشت دوم همان طور که از نام آن مشخص است، محصول برداشت اول نیست. پس از برداشت اول برنج برخی از کشاورزان دوباره برنج کشت می‌کنند. این نوع برنج معمولا در مرداد ماه کاشت و در آبان ماه برداشت می‌شود. این نوع برنج بیشتر در مازندران کشت می‌شود و دارای کیفیت فوق العاده ای است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که بهترین برنج ایرانی همین برنج کشت دوم است.

 

خرید برنج ایرانی به صورت اینترنتی

در گذشته خرید برنج ایرانی بیشتر به صورت حضوری انجام می‌شد. کشاورزان برنج‌های خود را به کارخانه داران یا فروشگاه‌های توزیع برنج می‌فروختند و این مجموعه‌ها به عنوان واسطه برنج را در اختیار مردم قرار می‌دادند. در این بین برخی از فروشنده‌های سودجو برای کسب سود بیشتر، برنج‌های کهنه، نا مرغوب و یا مخلوط را به مشتری ارائه می‌کردند. از آنجایی که شناسایی و تشخیص برنج ایرانی با کیفیت کاری سخت است، ممکن بود با پرداخت هزینه ای بالا، برنجی نامرغوب ارائه شود. از طرفی جدا از شهر‌های شمالی، مردم سایر شهر‌ها با مشکل در خرید برنج همراه بودند. چرا که فروش برنج ایرانی در گذشته بیشتر در شهر‌های شمالی رایج بود و در شهر‌های دیگر به سختی می‌شد محلی برای فروش برنج اصل و مرغوب پیدا کرد.

 

خرید برنج ایرانی درجه یک


اما در حال حاضر خرید اینترنتی برنج ایرانی کار همه مردم را راحت کرده است. امروزه مجموعه‌های قانونی فروش برنج ایرانی علاوه بر فروش حضوری، محصولات خود را به صورت اینترنتی نیز به مشتری ارائه می‌کنند. خرید آنلاین برنج دارای مزیت‌های فوق العاده ای است. در ادامه به برخی از این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم.

  • با خرید برنج ایرانی به صورت اینترنتی دیگر نیازی به صرف وقت و مراجعه به فروشگاه‌ها و خرید به صورت حضوری ندارید.
  • با خرید اینترنتی برنج ایرانی می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. همچنین می‌توانید از برنج خریداری شده و کیفیت و اصالت آن مطمئن باشید. فروشگاه‌های آنلاین برنج به صورت قانونی فعالیت می‌کنند و نظارت قانونی روی فعالیت آنها وجود دارد پس محصول را در بالا‌ترین کیفیت به شما عزیزان عرضه می‌کنند.
  • خرید آنلاین برنج ایرانی به شما کمک می‌کند تا محصول را با نرخی مصوب خریداری کنید. به این ترتیب می‌توانید از گران فروشی برخی از فروشگاه‌های حضوری جلوگیری کنید.
  • خرید برنج ایرانی به صورت اینترنتی در سایت‌ها انجام می‌شود. بنابراین شما می‌توانید به صورت آنلاین با کارشناسان سایت مشورت کرده و برنجی مناسب برای خود خریداری کنید.

 

خواص برنج ایرانی

خرید برنج ایرانی معمولا به دلیل خواص بالای آن زبانزد خاص و عام است. خواص برنج ایرانی به گونه ای است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا را شیفته خود کرده است. بسیاری از پزشکان و کارشناسان غذایی معتقدند که مصرف برنج ایرانی به مانند یک داروی گیاهی می‌تواند التیام بخش بسیاری از درد‌ها باشد. 
ویتامین‌های موجود در برنج ایرانی بسیار غنی هستند. تقریبا تمامی ارقام و نمونه‌های برنج ایرانی دارای ویتامین‌های فوق العاده ای هستند. مصرف این برنج‌ها می‌تواند از سوء تغذیه جلوگیری کند. ویتامین های موجود در برنج ایرانی برای تقویت پوست و مو نیز بسیار مناسب هستند. برخی از نمونه‌های برنج ایرانی مانند برنج قهوه ای، نقش زیادی در لاغری دارند. کنترل فشار خون، قند خون، جلوگیری از سرطان نیز به عنوان دیگر خواص برنج ایرانی مطرح شده اند.

 

مهم ترین نکات قبل از خرید برنج ایرانی

بهتر است قبل از خرید برنج ایرانی نکاتی را مد نظر قرار دهید. اگر برنج خود را به صورت حضوری و از واسطه‌های غیر قانونی خریداری می‌کنید نباید هرگز به حرف آنها اطمینان کنید. بلکه باید با دانش و اطلاعات خود ویژگی‌های برنج را مورد سنجش قرار دهید و سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید. در ادامه مهم‌ترین نکات هنگام خرید برنج ایرانی را به شما گوشزد می‌کنیم.

  • رنگ برنج: اکثر برنج‌های ایرانی سفید مایل به کرم هستند. برنج‌های زرد رنگ و سفید کامل معمولا ایرانی نیستند. بنابراین حتما هنگام خرید محصول به رنگ آن دقت کنید. برنج‌های زرد معمولا قدیمی یا فاقد کیفیت هستند.
  • عطر برنج: همان طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین نکات هنگام خرید برنج ایرانی دقت به عطر آن است. برای این کار بهتر است پیش از خرید، مقداری از برنج را کف دست خود ریخته و روی آن با بازدم دهانی تنفس کنید. اگر برنج ایرانی باشد؛ پس از این کار عطر شالیزار به مشام شما خواهد رسید.
  • یک دست بودن برنج: نکته دیگر پیش از خرید برنج ایرانی، یک دست بودن آن است. این کار به وسیله چشم نیز انجام می‌شود. شما می‌توانید به کمک بینایی یک دست بودن برنج را مورد بررسی قرار دهید. برنج انتخابی شما باید دارای دانه‌هایی یک دست باشد.

 

خرید برنج ایرانی ارزان

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های برنج ایرانی، داشتن گستره قیمتی فوق العاده است. برنج‌های ایرانی دارای رنج قیمتی مختلفی هستند. بنابراین شما با هر سطحی می‌توانید برنج ایرانی مناسب برای خود خریداری کنید. خرید برنج ایرانی ارزان نیز ممکن است. البته باید دقت کنید که برنج‌های اعلا و درجه یک را نمی‌توانید به صورت ارزان خریداری کنید. چرا که هیچ کیفیتی بی دلیل نیست. برنج‌های اعلا و با اصالت معمولا با قیمت بیشتری در بازار به فروش می‌رسند. اما شما می‌توانید با در نظر گرفتن نکاتی برنج ایرانی ارزان خریداری کنید. 
برای مثال برنج‌های ایرانی نیم دانه معمولا دارای قیمت مناسب‌تری هستند. این برنج‌ها دانه‌هایی ریز‌تر و شکسته شده دارند و برای مصرف خانگی مناسب هستند. بهتر است برای مهمانی از این ارقام برنج استفاده نکنید. به طور کلی اگر دنبال برنج دانه درشت و ارزان ایرانی هستید بهتر است ارقام پر محصول مثل فجر و خزر را خریداری کنید. فصل خرید برنج نیز می‌تواند روی قیمت آن موثر باشد. اگر برنج را در فصول برداشت خریداری کنید، گران‌تر خواهد شد.

 

قیمت خرید برنج ایرانی

قیمت برنج ایرانی با توجه به نکات مختلفی تعیین می‌شود. در واقع نمی‌توان قیمتی تعیین شده و ثابت برای ارقام مختلف برنج ایرانی در نظر گرفت. برنج‌های ایرانی با توجه به نوع، کیفیت و سایر موارد قیمت گذاری می‌شوند. در ادامه برخی از مهم‌ترین ملاک‌های موثر بر قیمت برنج را به شما معرفی می‌کنیم.

نوع برنج: یکی از مهم‌ترین نکات در تعیین قیمت خرید برنج ایرانی نوع برنج است. برنج‌های ایرانی دارای انواع مختلف و کیفیت‌های متفاوتی هستند. هر یک از این انواع با توجه به کیفیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی که دارند قیمت گذاری می‌شوند. پس می‌توان گفت هرچه کیفیت برنج بالا‌تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

یک دست بودن برنج: یکی دیگر از نکات موثر بر قیمت برنج میزان یکدست بودن آن است. برنج‌هایی که مخلوط هستند معمولا دارای دانه‌های شکسته شده هستند. بنابراین قیمت این برنج‌ها کمی پایین‌تر است.

نوع دانه: تمام دانه بودن یا نیم دانه بودن برنج روی قیمت آن تاثیر به سزایی دارد. برنج‌های نیم دانه با قیمت کمتر و برنج‌های تمام دانه با قیمت بیشتری به فروش می‌رسند.

فصل فروش برنج: یکی دیگر از نکات موثر بر قیمت برنج ایرانی فصل فروش آن است. برنج‌ها در فصل‌های تابستان و اوایل پاییز که فصل برداشت محصول محسوب می‌شود دارای قیمت بیشتری هستند. اما با گذشت زمان معمولا کم کم قیمت برنج دچار روند کاهش می‌شود.

میزان عرضه و تقاضا: میزان عرضه و تقاضا نیز بر قیمت برنج‌های ایرانی تاثیر گذار است. هر چه میزان عرضه برنج در بازار بیشتر باشد، قیمت برنج کاهش خواهد یافت. در واقع بیشتر شدن میزان تقاضا باعث افزایش قیمت برنج خواهد شد.

 

خرید برنج درجه یک از لوجنک

خرید برنج ایرانی باید با دقت بالایی انجام شود. همان طور که می‌دانید بسیاری از واسطه‌های سودجو، به دنبال کسب سود بیشتر هستند و با تبلیغات دروغین برنج‌های فاقد کیفیت و بی اصالت را تحت عنوان برنج ایرانی به شما می‌فروشند. حال برای جلوگیری از افتادن در دام این افراد باید چه کار کنیم؟ یا هستند فروشنده‌هایی که قیمت را بالا‌تر از نرخ مصوب بازار به فروش می‌رسانند؟ باید چه کنیم که از قیمت مصوب برنج آگاه شویم؟ چطور برنجی با کیفیت، درجه یک و اعلا با قیمتی مناسب خریداری کنیم؟ اگر فروشگاه برنج معتبر و شناخته شده ای سراغ نداریم، از چه افرادی کمک بگیریم؟ چطور تشخیص دهیم که چه برنجی می‌تواند برای مصرف ما مناسب باشد؟ پاسخ همه این سوالات در گرو یک جواب است. شما باید به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کنید.
خرید برنج ایرانی از فروشگاه اینترنتی برنج لوجنک همواره با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شده است. داشتن مجوز‌های قانونی این مجموعه، ارائه برنج‌های با کیفیت و با اصالت به مشتری، بسته بندی صحیح و ارسال برنج به اقصی نقاط ایران، پاسخگویی و مشاوره به مشتری از مهم‌ترین علل استقبال زیاد از این مجموعه به شمار می‌روند. مجموعه ما با دریافت مجوز‌های قانونی تلاش می‌کند تا محصولات معتبر و با کیفیتی را به مشتریان خود عرضه کند. مجموعه ما در پاسخگویی به مشتری حرف اول را می‌زند. کارشناسانی در مجموعه ما استخدام شده اند تا به صورت 24 ساعته و رایگان پاسخگوی سوالات شما باشند و شما می‌توانید با مشورت با این افراد، برنجی با کیفیت و با قیمت مناسب برای خود خریداری کنید. برای خرید برنج ایرانی مرغوب، با کیفیت و ارزان می‌توانید به مجموعه ما مراجعه کنید.

برخی از دسته بندی های پربازدید لوجنک را در ادامه مشاهده نمایید: خرید برنج دم سیاه، خرید برنج عنبربو، خرید برنج طارم هاشمی، خرید برنج دودی و خرید برنج قهوه ای.

#خرید_برنج #برنج_ایرانی

سوالات متداول

با توجه به نوسانات موجود در بازار قیمت خرید برنج ایرانی بسته به نوع برنج و کیفیت آن متغیر است. تمامی قیمت‌های موجود در سایت لوجنک به روز بوده و نازل‌ترین قیمت موجود در بازار است.

بله تمامی محصولات موجود در سایت لوجنک به مقدار مورد نیاز شما و با قیمت عمده قابل سفارش هست. برای خرید برنج ایرانی بصورت عمده با شماره 42173592-011 تماس حاصل فرمایید.

نظرات

اضافه کردن نظر

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha