• شنبه الی پنجشنبه 08:00 - 18:00

خرید برنج دم سیاه

  • تعداد محصولات فروشگاه :

 

انواع برنج دم سیاه ✅
کیفیت اعلا ✅
قیمت مناسب ✅
ارسال فوری ✅

عطر و پخت بی نظیر برنج دم سیاه باعث شده است تا این نوع برنج به برنج موردعلاقه بسیاری از افراد تبدیل شود. اما خرید برنج دم سیاه به جهت کم بودن میزان پرورش این محصول، امری دشوار محسوب می شود. چرا که برخی از افراد سودجو هستند که سایر انواع برنج را به عنوان برنج دمسیاه معرفی می کنند! اگر خصوصیات این نوع برنج را ندانید ممکن است در دام این افراد بیفتید.
بنابراین اگر به دنبال خرید برنج دمسیاه هستید و می خواهید بدانید که برنج دم سیاه چیست؟ چطور می توان برنج دم سیاه را تشخیص داد؟ و از کجا می توان برنج دم سیاه باکیفیت تهیه کرد؟ تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی در این باره ارائه نماییم و تجربه خرید برنج ایرانی را برای شما لذت بخش تر کنیم.

راهنمای خرید برنج دم سیاه

برای خرید برنج دم سیاه باید حتما از نکاتی آگاهی داشته باشید. برنج دم سیاه یکی از بهترین نمونه های برنج موجود در بازار است که مخاطبان ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال راهی برای خرید برنج دمسیاه مرغوب و با کیفیت هستند. از آنجایی که بسیاری از ارقام برنج شبیه به هم هستند، تشخیص کیفیت برنج برای افراد عادی کاری سخت و دشوار است. بنابراین برای خرید برنج دم سیاه باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

برنج دم سیاه چیست؟

پیش از خرید برنج دم سیاه، ابتدا باید با ویژگی ها و خصوصیات آن آشنا شوید. برنج دم سیاه یکی از مرغوب ترین انواع برنج است که بیشتر در استان گیلان به خصوص شهر رشت، کشت می شود. حاصل خیزی زمین های کشاورزی گیلان باعث شده تا کشت این محصول در این منطقه با کیفیت بیشتری همراه باشد.

 

خرید برنج دم سیاه

خصوصیات و راه تشخیص برنج دم سیاه اعلا

همان طور که می دانید امروزه بسیاری از فروشگاه های خرید برنج دم سیاه، برنج های نامرغوب و بی کیفیتی را تحت عنوان برنج اصل به مشتری می فروشند. در این موارد شما باید با خصوصیات و ویژگی های برنج های دم سیاه آشنا شوید، تا بتوانید برنجی مرغوب و با کیفیت برای خود خریداری کنید. اگر بخواهیم خصوصیات و ویژگی های برنج دم سیاه را به شما معرفی کنیم، می توانیم آن ها را در موارد زیر خلاصه نماییم.

  • عطر و طعم برنج های دم سیاه فوق العاده است، یکی از علل پر طرفدار بودن این ارقام برنج همین عطر و طعم بی نظیر می باشد.
  • این محصول دارای دانه هایی با رنگ سفید متمایل به کرم است.
  • طول این نوع برنج قبل از پخت حدودا 6 تا 8 میلی متر است و بعد از پخت چیزی حدود 12 میلی متر خواهد شد.

انواع برنج دم سیاه

شاید برایتان جالب باشد بدانید که خرید برنج دم سیاه در انواع مختلفی انجام می شود. در واقع برنج های دم سیاه نیز مانند سایر برنج های موجود در بازار دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه مهم ترین نمونه های موجود از برنج دم سیاه را به شما مخاطبان عزیز معرفی می کنیم.

خرید برنج صدری دم سیاه

خرید برنج دم سیاه صدری با استقبال بسیار زیادی رو به روست. برنج های صدری به عنوان مرغوب ترین انواع برنج شناخته می شوند. این نوع برنج برای طبخ در مهمانی ها بسیار مناسب است.

خرید برنج دم سیاه استخوانی

خرید برنج دم سیاه استخوانی نیز دارای مشتریانی پر و پا قرص است. برنج های دم سیاه استخوانی رنگی مایل به کرم دارند و علت نامگذاری آن ها نیز به دلیل همین رنگ است. از طرفی این نوع برنج پس از پخت حدود 1.5 سانتی متر قد می کشد.

خرید برنج طارم دم سیاه

خرید برنج دم سیاه از نوع طارم نیز با استقبال نسبتا خوبی مواجه است. این برنج در منطقه طارم کشت می شود و جزء زیر شاخه های برنج طارم به شمار می رود.

خرید برنج دم سیاه شمال

بدون شک برنج دم سیاه شمال یکی از مرغوب ترین ارقام برنج است. شالیزارهای شمال به دلیل حاصلخیزی زیاد و غنی بودن خاک کشتزار، برای کشت برنج دم سیاه بسیار مناسب هستند.

قیمت برنج دم سیاه

با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که برای خرید برنج دم سیاه ذکر کردیم، احتمالا تا کنون به خرید این نوع برنج علاقه مند شده اید. اما پیش از خرید حتما قیمت این محصول ذهن شما را به خود درگیر کرده است. باید بگوییم که قیمت برنج دم سیاه معمولا در بازار افزایشی است. البته این افزایش قیمت دلایل مختلفی دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.
نکته اول این که برنج های دم سیاه کمتر در کشور کشت می شوند. به همین دلیل دسترسی پیدا کردن به این ارقام برنج کمی سخت است. از این رو قیمت این محصول معمولا کمی بالاست. از طرفی این برنج جزء پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع برنج شناخته می شود. پس تقاضا برای خرید آن زیاد است. این مسئله نیز باعث افزایش قیمت محصول در بازار خواهد شد. همان طور که می دانید اگر میزان تقاضا از عرضه بیشتر باشد، قیمت محصول در بازار افزایش پیدا خواهد کرد.
نکته بعدی که باعث به وجود آمدن روند افزایشی در قیمت برنج دم سیاه شده، مرغوبیت بالای این نوع برنج است. این برنج عطر و طعم فوق العاده ای دارد و پس از پخت به خوبی قد می کشد. تمامی این دلایل باعث شده تا قیمت این محصول در بازار نسبتا بالا ارزیابی شود.

شرایط نگهداری بعد از خرید برنج دم سیاه

با توجه به هزینه نسبتا بالایی که برای خرید برنج دم سیاه پرداخت می کنید، باید با شرایط نگهداری از آن به خوبی آشنا باشید. دقت کنید که عدم نگهداری صحیح از این نوع برنج می توان باعث کاهش کیفیت برنج شود. نکته اول این که دقت کنید برنج را به قدری خریداری کنید که برای یک دوره کوتاه برایتان کفایت کند. خرید برنج در حجم بالا می تواند برای شما مشکل زا باشد. همچنین هنگام خرید برنج دم سیاه حتما به تازه بودن و سالم بودن آن دقت کنید. برخی از فروشنده ها برنج های سال های گذشته که حاوی کرم و شپشک هستند را تحت عنوان برنج تازه به مشتری می فروشند. باید دقت کنید در دام چنین افرادی گرفتار نشوید.

 

شرایط نگهداری بعد از خرید برنج دم سیاه


پس از خرید برنج دم سیاه بهتر است آن را در محیطی خشک، خنک و تاریک نگهداری کنید. وجود رطوبت و گرما در محل ممکن است باعث نفوذ حشرات به داخل برنج و خراب شدن آن شوند. همچنین بهتر است برنج خود را در ظرف های شیشه ای یا پلاستیکی محکم و درب دار نگهداری کنید. کیسه های پارچه ای نخی نیز برای نگهداری برنج های دم سیاه بسیار مناسب هستند.

بهترین نحوه پخت برنج دم سیاه

در این بخش از مقاله قصد داریم در مورد نحوه پخت برنج دم سیاه به شما توضیحاتی دهیم. حتما می دانید که نمونه های مختلف برنج روش پخت مختلفی دارند. برنج های دم سیاه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای طبخ صحیح این نوع برنج ابتدا باید مقدار مناسبی از برنج را برداشته و آن را به خوبی با آب ولرم شستشو دهید. دقت کنید که هنگام شستن برنج با آب ولرم فشار زیادی به دانه ها وارد نکنید چرا که این عمل ممکن است باعث شکستن دانه های برنج شود. اگر برنج دم سیاه شما تازه و کشت امسال است، باید از 4 ساعت قبل از پخت آن را در آب بخیسانید ولی اگر برنج برای سال های گذشته است می توانید از شب قبل برنج را در آب قرار دهید تا خیس بخورد. 
نکته اصلی برای طبخ برنج دم سیاه، آب زیاد هنگام جوشیدن است. برای ری کشیدن خوب این برنج باید چیزی حدود بیش از دو سوم قابلمه خود را از آب پر کنید. پس از جوشیدن آب، برنج خیسانده شده را اضافه کنید. پس از مغز پخت شدن دانه های برنج باید آن را آبکش کنید. سپس برنج آبکش شده را به وسیله روغن در قابلمه دم بگذارید. به این ترتیب می توانید برنجی خوش مزه و خوش عطر با قد فوق العاده داشته باشید.

برنج دم سیاه بیشتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

همان طور که گفتیم برنج دم سیاه دارای قد، عطر و طعم فوق العاده ای است. از طرفی قیمت لازم برای خرید برنج دم سیاه کمی بالاست. به علاوه این محصول بیشتر برای پخت برنج به صورت آبکش مناسب است. پس بهتر است آن را در مهمانی ها، مجالس بزرگ و... استفاده کنید. در واقع می توان گفت که این برنج به دلیل پخت عالی و کیفیت بی نظیر می تواند به عنوان بهترین گزینه برای مهمانی ها مطرح شود.

خرید برنج دم سیاه از لوجنک

خرید برنج دم سیاه با کیفیت و اصل می تواند برای شما چالش آفرین و سخت باشد. اگر با نحوه تشخیص محصول با کیفیت و اصل آشنایی نداشته باشید ممکن است پول خود را صرف خرید محصولی بی کیفیت کنید. بنابراین بهترین راه برای خرید برنج دم سیاه مرغوب استفاده از خدمات مجموعه های برنج فروشی معتبر و قانونی است. برنج فروشی های قانونی معمولا به صورت اینترنتی نیز ارائه خدمت می کنند. با خرید از این مجموعه ها دیگر نیازی به نگرانی در مورد کیفیت محصول نیست چرا که چنین فروشگاه هایی موظف اند محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب به مشتری ارائه کنند.
فروشگاه اینترنتی برنج لوجنک یکی از بهترین فروشگاه های فروش برنج به صورت قانونی است. این مجموعه مرغوب ترین انواع برنج دم سیاه را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می دهد. خرید آنلاین برنج دم سیاه در این مجموعه ممکن است. بنابراین شما می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن با قیمتی مناسب به برنج مورد نظر خود دست پیدا کنید.
در صورتیکه برای خرید برنج دمسیاه نیاز به دریافت مشاوره دارید می توانید از طریق تماس با شماره 42173592-011 از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

 

برخی از دسته بندی های پربازدید لوجنک را در ادامه مشاهده نمایید: خرید برنج عنبربو، خرید برنج طارم هاشمی، خرید برنج دودی و خرید برنج قهوه ای.

#خرید_برنج_دم_سیاه #برنج_دم_سیاه

 

سوالات متداول

خرید برنج دم سیاه از فروشگاه اینترنتی برنج لوجنک به شما این امکان را می دهد تا برنجی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه کرده و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

سایت لوجنک مرغوبترین انواع برنج دم سیاه را مستقیما از بهترین مزارع کشور عرضه می کند. جهت خرید برنج دم سیاه اعلا با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید: 42173592-011

نظرات

اضافه کردن نظر

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha