• شنبه الی پنجشنبه 08:00 - 18:00

خرید برنج دودی

  • تعداد محصولات فروشگاه :

برنج دودی اعلا ✅
قیمت مناسب ✅
عطر دودی هیزمی ✅
ارسال فوری ✅

خرید برنج دودی همواره با استقبال فوق العاده ای در بازار فروش برنج همراه بوده است. حال شاید فکر کنید که برنج دودی چیست و چرا انقدر طرفدار دارد؟ برنج های دودی نمونه های معروفی برای خرید برنج ایرانی هستند که از راه های مختلف تحت حرارت قرار می گیرند. این حرارت می تواند به صورت سنتی و هیزمی به برنج اعمال شود یا در کارخانه و توسط هیترهای صنعتی. فرآیند دودی کردن برنج به دلایل مختلفی انجام می شود. در این محتوا قصد داریم در مورد این دلایل توضیحاتی به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین راه های خرید برنج دودی را به شما آموزش می دهیم و قیمت این محصول را به شما معرفی می کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

چرا برنج را دودی می کنند؟

در مورد خرید برنج دودی شاید اولین مسئله ای که به ذهنتان می رسد این باشد که چرا برنج را دودی می کنند؟ باید بگوییم که دلایل مختلفی برای دودی کردن برنج وجود دارد. در گذشته نیاکان ما برنج را با هدف نگهداری طولانی مدت، دودی می کردند. دودی کردن برنج می تواند مدت زمان ماندگاری و طول عمر مفید آن را تا حد زیادی افزایش دهد. می پرسید چگونه؟ دودی کردن برنج باعث تشکیل یک لایه نفوذ ناپذیر روی آن می شود. بنابراین میکروارگانیسم ها دیرتر به بافت دانه های برنج نفوذ می کنند. و میکروب های کمتری وارد برنج می شوند و در آن رشد می کنند. در نتیجه دوام و ماندگاری برنج افزایش پیدا می کند.

 

خرید برنج دودی


البته دقت کنید که در حال حاضر خرید برنج دودی، فواید دیگری نیز دارد. برای مثال، دودی کردن برنج عطر و طعم فوق العاده ای به برنج در حال پخت می دهد. بسیاری از افراد در حال حاضر برنج های دودی را به دلیل عطر و طعم فوق العاده آن ها خریداری می کنند.

خرید انواع برنج دودی

خرید برنج دودی در انواع مختلفی انجام می شود. برنج های دودی در انواع مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می شوند. در ادامه برخی از بهترین نمونه های برنج دودی را به شما معرفی می کنیم.

برنج دودی هاشمی

یکی از معروف ترین انواع این برنج، برنج دودی هاشمی است. برنج های دودی هاشمی جزء بهترین و مرغوب ترین انواع برنج به شمار می روند. این برنج ها با استفاده از برنج هاشمی پس از برداشت تولید می شوند. دانه های این برنج تقریبا بلند است و پس از پخت ری بسیار خوبی دارد.

برنج دودی هیزمی

برخی از انواع برنج دودی به روش قدیمی حرارت داده می شوند. به این دست از برنج ها برنج دودی هیزمی گفته می شود. این برنج ها نیز با استقبال تقریبا خوبی در بازار مواجه اند.

برنج دودی صدری

برنج های دودی صدری نیز از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند. به طوری که بسیاری از افراد به دنبال خرید این برنج در بازار هستند.

جالب است بدانید مجموعه لوجنک، تمامی این انواع برنج را در مجموعه خود جای داده است. شما می توانید برای خرید برنج دودی از هر نوع و با هر قیمتی به مجموعه لوجنک مراجعه کنید. این مجموعه امکان خرید اینترنتی برنج را نیز برای شما فراهم کرده است. پس از هر نقطه ای در کشور می توانید محصول مورد نظر خود را در حجم و وزن مختلف سفارش دهید.

نحوه دودی کردن برنج

وقتی در مورد خرید برنج دودی صحبت می کنیم، احتمالا به آشنایی با چگونگی تولید انواع برنج دودی علاقه پیدا خواهید کرد. باید گفت که در گذشته و در حال حاضر روش تولید برنج های دودی با تفاوت هایی همراه بوده است. در گذشته کیسه های برنج را در انبار یا سیلویی در بسته قرار می دادند و در آن محل به وسیله هیزم آتش روشن می کردند. دود حاصل از ایجاد آتش به مرور روی برنج ها تاثیر می گذاشت و آن ها را به برنج دودی تبدیل می کرد. اما در حال حاضر از روش های پیشرفته تری برای تولید برنج های دودی استفاده می شود. در حال حاضر معمولا کارخانه ها با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارند مثل خشک کن ها، هیترها و... عملیات دودی کردن برنج را انجام می دهند. البته دقت کنید، در روش دودی کردن برنج به صورت هیزمی، نمی توان از چوب هر درختی استفاده کرد. برخی از درخت ها مانند درخت کاج پس از سوختن گازی سمی از خود خارج می کنند.

قیمت خرید برنج دودی

قیمت برنج دودی معمولا با توجه به عوامل مختلفی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. دقت کنید که تمامی انواع برنج های دودی موجود در بازار دارای یک قیمت ثابت نیستند. برای مثال قیمت برنج های هیزمی با برنج های دودی صنعتی متفاوت است. یا برنج های دودی هاشمی، دارای تفاوت قیمت هایی نسبت به برنج های صدری دودی هستند. بنابراین می توان گفت که یکی از مهم ترین شاخصه ها در سنجش قیمت خرید برنج دودی، نوع برنج است.

 

قیمت خرید برنج دودی


البته عوامل دیگری نیز بر تعیین قیمت برنج دودی اعلا نقش دارند. برای مثال فصل خریداری برنج، سالم یا شکسته بودن دانه ها، میزان عرضه و تقاضا و... نیز از دیگر فاکتورهای مهم دخیل در تعیین قیمت نهایی برنج های دودی به شمار می روند.

شرایط نگهداری بعد از خرید برنج دودی

پس از خرید برنج دودی، چطور باید از آن نگهداری و محافظت کنیم؟ نکته جالبی که در مورد برنج های دودی قابل مشاهده است، میزان کیفیت و دوام آن هاست. شما با آماده کردن شرایطی مطلوب، می توانید برنج های دودی را تا مدت زمان زیادی حفظ کنید. این برنج ها نسبت به برنج های معمولی دوام و عمر بیشتری دارند. البته برای اطمینان از حفظ کیفیت برنج، بهتر است پس از خرید آن را از گونی های پلاستیکی، به گونی های نخی و پارچه ای یا ظرف های شیشه ای و پلاستیکی درب دار انتقال دهید. سپس ظرف یا گونی حاوی برنج را در محیطی ترجیحا خنک و خشک نگهداری کنید. به این ترتیب می توانید از دوام و حفظ کیفیت برنج های خود مطمئن باشید.

خواص برنج دودی

یکی از دلایل استقبال زیاد از خرید برنج دودی، خواص فوق العاده آن است. از مهم ترین خواص این نوع برنج می توان به بهبود سوء هاضمه و مشکلات گوارشی اشاره کرد. این برنج به دلیل عطر و طعم فوق العاده می تواند باعث افزایش اشتها شود. بنابراین مصرف آن برای افرادی که دچار سوء هاضمه هستند، مناسب خواهد بود.

ویژگی های برنج دودی

برنج دودی دارای ویژگی های مختلفی است. خرید برنج دودی و البته تشخیص آن کار راحتی است. برنج های دودی معمولا دارای عطر و طعم دودی هستند. بنابراین از عطر آن می توان دودی بودن یا نبودن برنج را تشخیص داد. نکته بعد رنگ برنج های دودی است. برنج های دودی به دلیل قرار گرفتن تحت حرارت و دود، معمولا دارای رنگ کدر تر و تیره تری نسبت به برنج های معمولی هستند. رنگ این برنج ها متمایل به قهوه ای کرم رنگ است. بنابراین با در نظر گرفتن این نکات می توانید دودی یا دودی نبودن برنج را به راحتی تشخیص دهید. 
البته خرید برنج دودی آن قدرها هم کار راحتی نیست. چرا که شما عملا فقط می توانید دودی یا دودی نبودن برنج را به راحتی تشخیص دهید اما نمی توانید بفهمید که برنج به چه صورتی دودی شده است؟ متاسفانه برخی از افراد برای دودی کردن برنج های خود از مواد شیمیایی، سوزاندن پلاستیک و... استفاده می کنند. اگر برنج به این نحو دودی شده باشد می تواند برای سلامت شما مشکلات زیادی ایجاد کند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، تنها راه چاره مراجعه به شرکت های معتبر و فروشگاه های قانونی تولید برنج است. در این صورت می توانید از کیفیت برنج خریداری شده و سلامت آن اطمینان پیدا کنید.

بهترین دستور پخت برنج دودی

خرید برنج دودی معمولا بیشتر در شمال کشور و استان گیلان انجام می شود. به همین دلیل گیلانی ها می توانند این نوع برنج را به بهترین شیوه پخت کنند. معمولا این برنج را به دو صورت کته و دمی پخت می کنند. در ادامه روش پخت این برنج را به هر دو صورت به شما آموزش می دهیم.

  • کته: برای پخت برنج های دودی به صورت کته، باید مقدار مناسبی از برنج را برداشته و آن را چندین مرتبه بشویید. عملیات شستن برنج باید تا زمانی ادامه پیدا کند که آب باقی مانده روی برنج کاملا شفاف باشد. پس از رسیدن به این مرحله باید مقداری آب به برنج خود اضافه کنید. باید حدود یک بند انگشت آب روی سطح برنج را بپوشاند. سپس مقداری نمک به برنج اضافه کنید و اجازه دهید 3 تا 4 ساعت خیس بخورد. پس از گذشت این مدت زمان می توانید برنج را روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. در این مرحله کمی برنج را با قاشق هم بزنید تا آب آن تمام شود. بعد از تمام شدن آب برنج باید حرارت را کم کرده و درب قابلمه را بگذارید. تقریبا 20 دقیقه بعد برنج شما آماده است.
  • دمی: برای پخت برنج به صورت دمی یا آبکش نیز ابتدا باید برنج را به خوبی بشویید تا آب روی آن صاف و زلال شود. سپس برنج را به مدت 5 ساعت در آب نمک بخیسانید. هم زمان می توانید قابلمه ای برداشته و سه برابر میزان برنج خود در آن آب بریزید و صبر کنید تا آب به جوش آید. پس از گذشت این مدت زمان برنج را در یک صافی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. این برنج را درون آب در حال جوشیدن خالی کنید. پس از مغز پخت شدن دانه های برنج، آن را مجددا آبکش کنید و کمی آب سرد روی آن بپاشید. سپس مقداری روغن ته دیگ ریخته و برنج را به صورت مخروطی روی آن بریزید. درب برنج و دم کنی را قرار دهید و اجازه دهید برنج روی حرارت کم بپزد.

آیا برنج دودی مضر است؟

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که خرید برنج دودی مضراتی با خود به همراه دارد. البته این تصور در چند صورت می تواند درست باشد. در قسمت های قبلی مقاله نیز به این موضوع اشاره کردیم که برنج هایی که به وسیله سوزاندن مواد شیمیایی، چوب کاج و... دودی می شوند، مضر هستند و می توانند به سلامتی ما خدشه وارد کنند. اما این مسئله ربطی به دودی بودن برنج ندارد. اگر برنج های دودی خود را از جایی معتبر خریداری کنید می توانید به راحتی و بدون مشکل آن ها را مورد مصرف قرار دهید.
نکته بعدی این است که نباید در مصرف برنج دودی زیاده روی کنید. بهتر است مثلا هفته ای یک بار این برنج را مورد مصرف قرار دهید. همان طور که گفتیم این برنج باعث افزایش اشتها می شود و می تواند مشکلاتی مانند چاقی برای شما در پی داشته باشد. یا مثلا می توانید آن را با برنج معمولی مخلوط کرده و سپس مصرف کنید.
در ضمن بهتر است توجه داشته باشید که برنج دودی را معمولا به وسیله سبزی و مواد فیبر دار مصرف کنید. همچنین بهتر است تا جایی که می توانید از مصرف آن به همراه غذاهای صنعتی و اماده مانند همبرگر جلوگیری کنید.

بایدها و نبایدها مصرف مواد غذایی به همراه برنج دودی

پیش از خرید برنج دودی باید دقت کنیدکه مصرف این برنج مشابه سایر انواع برنج نیست. بلکه در مصرف آن باید به نکاتی دقت کنید. در ادامه این نکات را برای شما به صورت موردی و خلاصه شرح می دهیم.

  • در مصرف برنج دودی زیاده روی نکنید. می توانید آن را به صورت هفتگی یا ماهانه در چند وعده مصرف کنید تا از طعم و عطر آن لذت ببرید.
  • بهتر است برنج دودی را به همراه غذاهای سرخ کردنی مصرف نکنید.
  • پزشکان توصیه می کنند که در کنار مصرف برنج دودی از سبزیجات خام یا سالاد استفاده کنید.

خرید برنج دودی از لوجنک

همان طور که گفته شد، شما مخاطب عزیز باید در خرید برنج دودی دقت زیادی به خرج دهید. نحوه دودی شدن برنج برای شما مشخص نیست پس ممکن است برخی فاقد کیفیت و مضر خریداری کنید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهترین راه، مراجعه به فروشگاه های قانونی و معتبر موجود در کشور است. البته ممکن است در دور و اطراف و شهرهای نزدیک خود چنین فروشگاه هایی نداشته باشد. اما اصلا نیاز به نگرانی نیست. چرا که مجموعه های معتبر معمولا محصولات خود را به صورت اینترنتی و آنلاین نیز به مشتری می فروشند. پس شما در هر کجایی از ایران که باشید می توانیر برنج های دودی مرغوب و دارای کیفیت بالا خریداری کنید.
مجموعه برنج لوجنک به عنوان یکی از بهترین و پر تنوع ترین فروشگاه های خرید برنج دودی شناخته می شود. این مجموعه محصولات خود را در تنوع بالا و با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت در دسترس شما عزیزان قرار می دهد. مجموعه ما برای راحتی بیشتر شما مشتریان عزیز، امکان خرید آنلاین برنج دودی را نیز فراهم کرده است. یعنی شما در هر نقطه ای از کشور که باشید می توانید محصول مورد نظر خود را سفارش داده و آن را با نازل ترین قیمت، در کوتاه ترین مدت زمان ممکن دریافت نمایید. نکته مهم در مورد مجموعه ما وجود کارشناسان فروش خبره است. اگر در مورد خرید برنج دودی سوالاتی داشتید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. آن ها با دقت و ظرافت به سوالات شما پاسخ می دهند و شما را در خرید محصول با کیفیت و ارزان راهنمایی خواهند کرد. 

 

 

برخی از دسته بندی های پربازدید لوجنک را در ادامه مشاهده نمایید: خرید برنج دم سیاه، خرید برنج عنبربو، خرید برنج طارم هاشمی و خرید برنج قهوه ای.

#خرید_برنج_دودی #برنج_دودی

سوالات متداول

خرید برنج دودی از فروشگاه اینترنتی برنج لوجنک به شما این امکان را می دهد تا برنجی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه کرده و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

برنج دودی یکی از بهترین برنج های عطری موجود در سایت لوجنک است که برای تمامی سنین مناسب می باشد. خرید برنج دودی به دلیل کیفیت عالی و قیمت مناسب یک انتخاب عالی برای خانواده است.

نظرات

اضافه کردن نظر

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha