• شنبه الی پنجشنبه 08:00 - 18:00

خرید برنج کشت دوم

  • تعداد محصولات فروشگاه :

انواع برنج کشت دوم شمال ✅
خرید بدون واسطه ✅
خوش پخت و اعلا ✅
بوجار و سورت شده ✅

خرید برنج کشت دوم به عنوان یکی از گزینه های مورد علاقه افراد مختلف در خرید برنج ایرانی تبدیل شده است. اما برنج کشت دوم چیست؟ این نوع برنج چگونه تولید می شود؟ چه کیفیت و مزایایی دارد که استقبال از خرید آن افزایش پیدا کرده است؟ قیمت این نوع برنج چقدر است؟ تمامی این موارد سوالاتی هستند که پیش از خرید برنج کشت دوم در ذهن شما عزیزان شکل می گیرند. در این مقاله به بررسی کامل تمامی این سوالات خواهیم پرداخت. بیایید ابتدا از چیستی و مفهوم این برنج صحبت کنیم.

برنج کشت دوم چیست؟

خرید برنج کشت دوم در سراسر ایران انجام می شود اما کشت آن بیشتر در مازندران صورت می گیرد. برای کشت این نوع برنج، کشاورزان باید کار کاشت برنج اولیه را زودتر انجام دهند تا بتوانند آن را در مرداد ماه برداشت کنند. همان طور که از نام این برنج مشخص است، کشت آن پس از کشت محصول اولیه و برداشت انجام می شود. یعنی پس از برداشت محصول کشت اول در مرداد ماه، کشاورزان دوباره دست به کار شده و این نوع برنج را کشت می کنند. عملیات برداشت برنج های کشت دوم معمولا در آبان ماه صورت می گیرد.

آیا خرید برنج کشت دوم از کشت اول بهتر است؟

خرید برنج کشت دوم بیشتر به دلیل خواص و مزایای آن صورت می گیرد. در واقع برنج های کشت دوم بسیار مرغوب هستند. این مسئله توسط تمامی کارشناسان محصولات کشاورزی تایید شده است که برنج های کشت دوم ارزش غذایی و خواص فوق العاده ای دارند.

 

خرید برنج کشت دوم

 

در این بخش به برخی از ویژگی های برنج کشت دوم که آن را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز کرده است، می پردازیم.

  • پخت و عطر فوق العاده: طبق بررسی های صورت گرفته یکی از دلایل استقبال زیاد از خرید برنج کشت دوم، پخت و عطر فوق العاده خوب آن می باشد. زمان کشت این برنج در مرداد ماه تا اواسط پاییز است. بنابراین میزان آفتاب و بارانی که به آن می رسد باعث بهتر به عمل آمدن برنج می شود. در نتیجه کیفیت پخت و عطر این نوع برنج بسیار عالی است.
  • بازدهی بالا برای کشاورز: برنج های کشت دوم اغلب دانه هایی مقاوم دارند. بنابراین میزان خرد شدن یا شکسته شدن برنج در آن ها کمتر خواهد بود. درنتیجه کشاورز نیز با کشت این برنج می تواند به سود و درآمد بسیار خوبی دست پیدا کند.
  • ارگانیک بودن: یکی دیگر از دلایل مهم برای خرید برنج کشت دوم ارگانیک بودن آن است. با توجه به این که در مرحله اول کشت برنج زمین سم پاشی و آفت کشی شده، برای کشت برنج در مرحله دوم از این مواد شیمیایی و سمی استفاده نمی شود. بنابراین درصد سلامت و ارزش غذایی برنج های کشت دوم بیشتر است.

انواع برنج کشت دوم

شما مخاطب عزیز و گرامی هنگام خرید برنج کشت دوم با انواع مختلفی از آن رو به رو خواهید شد. برنج های کشت دوم در انواع مختلفی کشت و بهره برداری می شوند. این برنج ها در استان مازندران به خصوص شهر فریدونکنار کشت می شوند. استان گیلان به دلیل برودت هوای زیاد در فصل پاییز و بارش مستمر باران، توانایی کشت برنج در دو مرحله را ندارد. از مهم ترین انواع خرید برنج کشت دوم، می توان به برنج امراللهی اشاره کرد. برنج امراللهی کشت دوم در انواع مختلفی بهره برداری می شود که مهم ترین آن برنج کشت دوم فریدونکنار امراللهی است. از دیگر انواع مرغوب برای خرید برنج کشت دوم می توان به برنج طارم کشت دوم اشاره کرد. 
البته انواع دیگر و ارزان تری نیز برای خرید برنج کشت دوم وجود دارند. ممکن است گاهی دانه های این برنج شکسته شوند. بنابراین این برنج در انواع سرلاشه و نیم دانه نیز در بازار عرضه می شود. البته با توجه به مقاومت بالای دانه های این نوع برنج، درصد تولید سر لاشه و نیم دانه در آن ها بسیار کم است.

پس از خرید برنج کشت دوم برای نگهداری از آن باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

پس از خرید برنج کشت دوم باید شرایطی را فراهم کنید که بتوانید از آن به بهترین نحو ممکن نگهداری کنید. برنج های کشت دوم از مرغوب ترین و گران ترین انواع برنج ایرانی در بازار به شمار می روند. از این رو باید در حفظ کیفیت و نگهداری آن، دقت ویژه ای به خرج دهید. در مرحله اول باید برنج را بیش از حد خریداری نکنید. برنج را به حد نیاز یک یا دو ماه خود خریداری کنید تا نگهداری از آن برای شما راحت شود. پس از خریداری برنج باید آن را از کیسه های نایلونی یا پلاستیکی خارج کنید و ظرف مناسبی برای نگهداری آن در نظر بگیرید. ما به شما ظرف های درب دار شفاف و شیشه ای یا کیسه های نخی سفید را پیشنهاد می کنیم. پس از انتقال برنج به این کیسه ها یا ظرف ها، باید محل مناسبی برای نگهداری آن در نظر بگیرید. دقت کنید از قرار دادن ظرف برنج یا کیسه برنج در مجاورت دیوار و کف زمین بدون پوشش، جدا خودداری کنید. چرا که در این صورت ممکن است نم یا رطوبت به برنج نفوذ کرده و باعث کاهش کیفیت برنج شما شود. برنج های کشت دوم خود را در محیطی خنک و خشک نگهداری کنید. برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل برنج و خراب شدن آن می توانید از برگ میخک خشک شده، نمک و... استفاده کنید.

هنگام خرید برنج کشت دوم به این نکات دقت کنید

نکات خرید برنج کشت دوم از مواردی به شمار می روند که باید حتما به آن ها دقت کنید. مسئله اول خرید برنج مرغوب، اصل و با کیفیت است. بدیهی است شما مخاطبان عزیز احتمالا با انواع مختلف برنج آشنایی ندارید و نمی توانید نمونه های با کیفیت و اصیل را از سایر نمونه های موجود در بازار تشخیص دهید. برنج های ایرانی و خارجی چه از نوع با کیفیت و چه از نوع بی کیفیت، در ظاهر تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. بلکه کیفیت پخت، طعم و عطر آن هاست که با یکدیگر تفاوت دارد. به همین دلیل بهتر است برای اطمینان از خرید برنج کشت دوم در کیفیت بالا و فوق العاده حتما به فروشگاه های قانونی فروش محصول برنج مراجعه کنید. البته با دانستن نکاتی می توانید میزان مرغوبیت برنج کشت دوم در خرید حضوری را نیز تشخیص دهید. برای مثال دانه های این برنج بلند و تقریبا یک دست هستند. دانه های شکسته شده یا نیم دانه در این نوع برنج بسیار کم مشاهده می شود.

فواید و مضرات برنج کشت دوم

فواید و مضرات خرید برنج کشت دوم چیست؟ همان طور که گفتیم برنج های کشت دوم مزیت های زیادی دارند. ارزش غذایی این محصولات بسیار بالاست و از طرفی میزان دانه های شکسته شده در آن ها بسیار کم است. برنج های کشت دوم طعم و کیفیت پخت بسیار خوبی دارند و سالم و ارگانیک هستند. از این رو میزان استقبال از آن ها در بازار بسیار بالاست. البته در کنار مزایای فوق العاده این برنج ضررهایی نیز دارد. یکی از این مسائل، فقیر شدن خاک است. کشت برنج دو مرتبه در سال به مرور زمان باعث فقیر شدن خاک خواهد شد. از طرفی این برنج تنها در مازندران کشت می شود و نمی توان آن را در مناطق دیگر پرورش داد. یا این که قیمت خرید این محصول بالاست و تمام افراد توانایی خرید آن را ندارند. به علاوه برای کشت این نوع برنج باید آب بسیار زیادی مصرف کرد.

روش پخت برنج کشت دوم

نحوه پخت برنج کشت دوم با سایر انواع برنج تفاوت خاصی ندارد. این برنج را می توان هم به صورت کته و هم به صورت آبکش طبخ کرد. البته طبخ آن به صورت آبکش در مهمانی ها بسیار مناسب است چرا که این برنج به خوبی ری می کشد و عطر فوق العاده ای دارد. در ادامه روش پخت این برنج را به شما یادآور می شویم.

  • برای پخت این برنج به صورت کته باید چند پیمانه از آن را برداشته و بشویید. سپس روی برنج را آب بگیرید تا حدود یک بند انگشت آب روی آن را فرا گیرد. مقداری نمک داخل آب ریخته و اجازه دهید برنج چند ساعت خیس بخورد. بعد از گذشت این زمان برنج را روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. پس از به جوش آمدن آن را هم زده و منتظر بمانید تا آب آن تبخیر شود. سپس زیر برنج را کم کرده و درب آن را بگذارید. اجازه دهید برنج حدود 20 دقیقه دم بکشد.
  • برای پخت برنج کشت دوم به صورت آبکش نیز باید برنج را بشویید و آن را در آب نمک بخیسانید. اجازه دهید برنج تا چند ساعت در همین حال بماند. برای پخت برنج آبکش به ظرف بزرگ تر از کته نیاز دارید. مقداری آب داخل ظرف ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید. پس از به جوش آمدن آب برنج خیس خورده را از صافی عبور داده و به آب در حال جوش اضافه نمایید. صبر کنید تا دانه های برنج از حالت خامی درآیند. سپس آن را آبکش کرده و به کمک روغن دم بگذارید.

قیمت خرید برنج کشت دوم

قیمت برنج کشت دوم با توجه به نکات مختلفی تعیین می شود. برنج های کشت دوم معمولا از گران ترین برنج های موجود در بازار به شمار می روند. البته قیمت این برنج گاهی کم یا زیاد نیز می شود. نوع خرید شما می تواند در میزان قیمت برنج تاثیر گذار باشد. برای مثال اگر برنج را در مقیاس بالا خریداری کنید معمولا هزینه آن برای شما به صرفه تر خواهد شد. یا در فصل عرضه برنج، قیمت این برنج کمی افزایش خواهد یافت. چرا که بسیاری از مردم علاقه دارند برنجی تازه خریداری کنند.

 

قیمت خرید برنج کشت دوم

 

نوع برنج نیز در قیمت آن تاثیر دارد. برای مثال قیمت برنج سالم و بدون دانه شکسته با برنج نیم دانه یا سرلاشه متفاوت است. این که برنج کشت دوم شما از نوع هاشمی، طارم یا فریدونکنار امراللهی باشد نیز روی قیمت محصول تاثیر گذار است. چرا که هر یک از این محصولات ویژگی های مختلفی دارند و قیمت آن ها نیز با یکدیگر فرق دارد.

بهترین روش خرید برنج کشت دوم

برای خرید برنج کشت دوم می توانید به صورت حضوری به بازار مراجعه کنید یا عملیات خرید را به صورت اینترنتی از فروشگاه های برنج آنلاین انجام دهید. همان طور که گفتیم در خرید حضوری نمی توانید از کیفیت و اصالت برنج کشت 2 مطمئن باشید. مگر این که به فروشنده اطمینان کاملی داشته باشید. از طرفی با توجه به کشت محدود این محصول ممکن است نتوانید آن را به راحتی در فروشگاه های عرضه کننده برنج به صورت حضوری پیدا کنید. بنابراین بهترین راه برای خرید برنج کشت دوم استفاده از خدمات فروشگاه های قانونی اینترنتی است.
خرید آنلاین برنج کشت دوم به شما کمک می کند محصولی با کیفیت با اصالت و با قیمت مناسب خریداری کنید. به علاوه با این نوع خرید نیاز نیست بخش زیادی از زمان خود را صرف خرید برنج های کشت دوم کنید. شما می توانید از خانه و در هر جای ایران، برنج مورد نظر خود را سفارش داده و با پرداخت هزینه به صورت اینترنتی، آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

خرید برنج کشت دوم از سایت لوجنک

فروشگاه برنج لوجنک یک مجموعه اینترنتی قانونی برای خرید برنج کشت دوم  به شمار می رود. این مجموعه بهترین نوع برنج کشت 2 یعنی برنج فریدونکنار را در بهترین کیفیت به شما عزیزان عرضه می کند. از طرفی سایر محصولات برنج کشت دوم نیز در این مجموعه به وفور یافت می شود. خرید برنج در این مجموعه به صورت اینترنتی انجام می شود. شما می توانید هر نوع برنجی را که بخواهید در این مجموعه با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت خریداری نمایید.
خرید اینترنتی برنج کشت دوم در مجموعه ما مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال شما می توانید از خدمات مشاوره مجموعه ما نیز استفاده کنید. کارشناسان مجموعه ما تلاش می کنند با توجه به شرایط مورد نیاز و بودجه شما، برنجی مناسب برای خرید به شما مخاطبان عزیز معرفی کنند. بنابراین با استفاده از خدمات مجموعه ما می توانید به بهترین ارقام و نمونه های برنج دسترسی پیدا کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره 42173592-011 با ما تماس حاصل فرمایید.

برخی از دسته بندی های پربازدید لوجنک را در ادامه مشاهده نمایید: خرید برنج دم سیاه، خرید برنج عنبربو، خرید برنج طارم هاشمی، خرید برنج دودی و خرید برنج قهوه ای.

سوالات متداول

خرید برنج کشت دوم از فروشگاه اینترنتی برنج لوجنک به شما این امکان را می دهد تا برنجی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه کرده و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

سایت لوجنک مرغوبترین انواع برنج کشت دوم را مستقیما از بهترین مزارع کشور عرضه می کند. جهت خرید برنج کشت دوم با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت با ما تماس بگیرید: 42173592-011

نظرات

اضافه کردن نظر

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha